Tehran City Culture


شهری آمیخته به فرهنگ‌های مختلف به خاطر وجود اقوام مختلف ایرانی در آن

تهران، پایتخت کشور ایران است، که علاوه بر فارسی زبان‌ها، مردمانی از اقوام دیگر همچون کرد، آذری، گیلک، مازندرانی، ارمنی،‌ عرب، لر و ... ساکن آن هستند و همین خود عاملی است برای داشتن فرهنگی آمیخته با فرهنگ شهرهای دیگر. 

رسم‌ها مربوط به جشن‌ها و اعیاد مذهبی در تهران نیز مورد اهمیت است و هر گروهی با توجه به رسم محلی خود آن آیین را به جا می‌آورد. جشن نوروز که برای هر ایرانی سمبلی از جشن قدیمی و ایرانی است، در تهران و در خیابان‌های شلوغ آن رنگی دیگر دارد که بوی عید را از ابتدای ماه اسفند به مشام هر رهگذری از این شهر می‌رساند.

نماد شهر تهران برج آزادی و برج میلاد است. در تهران و حومه، اماکن تاریخی مذهبی نظیر مساجد، کلیساها، کنیسه‌ها، و آتشکده‌های زرتشتیان قرار گرفته‌است. 

بافت اجتماعی گسترده در تهران باعث شده است تا صنایع دستی شهرهای مختلف در این شهر تولید شود، به عنوان مثال امروزه Inlay و Page not found از Shiraz و Isfahan و Woodturning از دزفول به این شهر آمده است. Glassblowing ، نقاشی‌روی شیشه، Carpet Weaving ، Pottery و چاپ باتیک از دیگر صنایع رایج در این شهر است.

در تهران رستوران‌های متعددی وجود دارد که انواع غذاهای بومی ایرانی و همچنین بین‌المللی در آنها ارایه می‌شود. غذاهایی چون کله‌گنجشکی، اشکنه، بلغور، آش شله و دمپختک از جمله غذاهای سنتی و محلی این شهر است.

Ceremony Culture ecotourism Ecotourism Food Handicraft Iran Iran Touring Tehran Tourism Tourism

Related cities