تبلیغ در بانی

KidsTourism


وجوه تمایز گردشگری کودک با سایر گروه‌ها، اهمیت آگاهی تیم برنامه‌ریز از خصوصیات و ویژگی‌های کودکان و نوجوانان در سنین مختلف بر اساس روانشناسی رشد است.

 

صنعت گردشگری از اواخر قرن نوزدهم رشد بسیار چشم‌گیری داشته است. این جهش سبب شد تا گروه‌های ارائه دهنده خدمات سفر، با شناخت بهتر از مخاطب‌ها و دسته‌بندی سفرها به صورت تخصصی، برنامه‌هایی مناسبتر برای گروه‌های مختلف پیشنهاد دهند.

در حال حاضر بیشتر کارهای روزمره مانند خرید، مکالمه، تماشای فیلم و حتی درس خواندن و ... با یک گوشی موبایل یا تبلت قابل انجام است و بیشتر اعضای خانواده زمان زیادی را در دنیای مجازی صرف می‌کنند. این موضوع سبب شده تا  اعضای خانواده از دنیای واقعی و ارتباط‌های مستقیم با یکدیگر دور شوند.

کمرنگ شدن نقش فضاهای واقعی در دنیای امروز، موضوعی اجتناب ناپذیر است، اما باید به آسیب‌های آن به صورت جدی توجه کرد. یکی از راه‌حل‌ها برای کاهش این آسیب‌ها، طراحی برنامه‌هایی برای حضور دسته جمعی در فضاهای طبیعی و ایجاد فضای تعامل و آموزش گروهی است. در این موقعیت است که گردشگری خانواده (family tourism) مطرح می‌شود که بیش از همه بر روی ایجاد خاطره مشترک با خانواده و تحکیم روابط بین فردی در بین اعضای یک خانواده تمرکز دارد.

همزمان با گسترش گردشگری خانواده، برنامه ریزان سفر، به تفاوت بین دغدغه‌ها و خواسته‌های اعضای خانواده پی‌بردند. از این رو در طول زمان و همچنین با اهمیت پیدا کردن روش‌های تربیتی کودکان، نیاز به سفر، با محوریت کودکان و نوجوانان موضوعیت پیدا کرد. در نتیجه، صاحبان خدمات سفر به فکر طراحی و برنامه‌ریزی سفرهایی متناسب با نیازهای کودکان و نوجوانان مانند رشد فردی و اجتماعی آنان افتادند.

یکی از بزرگ‌ترین وجوه تمایز گردشگری کودک با سایر گروه‌ها، اهمیت آگاهی تیم برنامه‌ریز از خصوصیات و ویژگی‌های کودکان و نوجوانان در سنین مختلف بر اساس روانشناسی رشد است. در همین رابطه تسهیلگران و راهنمایان گردشگری، پس از سپری کردن دوره راهنمایان گردشگری (طبیعتگردی یا فرهنگی) و اخذ لوح پایان دوره، وارد دوره آموزشی تخصصی گردشگری کودک می‌شوند و از زاویه دید کودکان، نگاه تازه‌ای به دنیای سفر می‌اندازند. بعد از اتمام این دوره است که تسهیلگران و راهنمایان توانایی برگزاری فعالیت‌های مرتبط با گردشگری کودک را خواهند داشت.

تیم بانی بوم با استفاده از تجربه سال‌ها طبیعتگردی با همراهی راهنماهای آموزش دیده در این حوزه، فعالیت خود را در زیرمجموعه گردشگری کودک آغاز کرده و سعی دارد که از هر فرصتی به شکل گشت یک یا چند روزه، بازی، گفتگوهای دوستانه، برگزاری کارگاه یا کلاس آموزشی استفاده ‌کند تا مهارت‌های مورد نیاز برای داشتن دنیایی بهتر را به کودکان و نوجوانان آموزش دهد.

sustainable tourism Tourism Travel کودک گردشگری کودک آموزش