Zanjan in 3 Daye


A travel suggestion for Zanjan city

روز اول:

دیدن مسجد و مدرسه جامع Zanjan ، معروف به مسجد سید که در قسمت تاریخی شهر در کنار بازار قیصریه، سبزمیدان و خیابان امام خمینی قرار گرفته است در روز اول سفر پیشنهاد می‌شود. بعد از آن مسجد چهل ستون که یکی از قدیمی‌ترین مساجد این شهر است را ببینید. بعد از خوردن ناهار بنای رخت‌شوی خانه را که در همان نزدیکی قرار دارد مشاهده کنید. این بنا امروزه به عنوان موزه مردم‌شناسی استفاده می‌شود. برای صرف چای عصر به سمت حمام حاج داداش بروید که امروزه تبدیل به چایخانه شده است. این بنا تنها حمام ستون سنگی شهر بوده است. غروب خود را با قدم زدن در بلوار شیخ اشراق بگذرانید.

روز دوم:

صبح روز دوم برای دیدن خانه ذوالفقاری که قدمتی صدساله دارد راهی سبزمیدان شوید و بعد از آن موزه‌ مردان نمکی که در روبه روی این بنا قرار دارد را ببینید. بازار قدیمی زنجان در نزدیکی میدان است،‌ حتما سری به آن بزنید. دیدن صنایع دستی و چاقوهای زنجان یکی از لذت‌های سفر است. برای خوردن ناهار به سمت سدگاوازنگ و مجموعه ایل داغی بروید. فاصله شهر تا این مکان ۸ کیلومتر است. بعد از خوردن ناهار می‌توانید قایق سواری کنید و روز خود را در آنجا به پایان برسانید.

روز سوم:

شهر سلطانیه تا زنجان ۴۳ کیلومتر فاصله دارد که گنبد سلطانیه و مقبره اولجایتو در این شهر است. بعد از دیدن این بناها، آرامگاه ملاحسن کاشی و خانقاه حسام چلبی را نیز ببینید و از آخرین روز سفر در این مکان‌های تاریخی لذت ببرید.

Bazzar ecotourism Ecotourism Iran Iran Touring Museum Tomb Tourism Tourism Travel trip Zanjan

Related cities