Three days in Isfahan


Three days in Isfahan

گشتی سه روزه در نصف جهان با تکیه بر آثار و بناهای تاریخی که شهر را بدان شهرت است.

روز اول:

میدان نقش جهان مجموعه‌ای تاریخی و معروف است، که در اصفهان توجه هر کسی را به خود جلب می‌کند. میدانی که هر گوشه‌‌اش رنگ و لعاب خاص خود را دارد و زیباست. مسجد امام (شاه)، مسجد شیخ لطف‌‌الله، عالی قاپو، سر در قیصریه و رستوران‌های اطراف میدان را ببینید. این بناها را تا قبل از ساعت پنج عصر باید دید، زیرا بعد از آن امکان بازدید وجود ندارد. بعد از دیدن این آثار به سمت بازارهای دور میدان بروید، صنایع دستی زیادی در این بازار سرپوشیده تولید و عرضه می‌شود که برای سوغاتی کالاهای مناسبی هستند. شب را در کنار سی و سه پل بگذرانید و از شور و شوق و حال و هوای مردم لذت ببرید.

روز دوم:

چهل ستون که بیست ستون دارد و بیست ستون دیگرش نقش آن در آب است را بازدید کنید،‌ دیدن نقاشی‌هایی که هر کدام داستانی دارد و روایت کننده حکایتی از تاریخ است را ببینید و بعد از آن به سمت هشت بهشت بروید، مسافت بین این دو بنا کم است و پیاده می‌توان به آنجا رسید. بعد از آن به سمت منارجنبان بروید، این بنا کاشی‌های لاجوردی به شکل ستاره چهارپر دارد، در امتداد مسیر خیابانی که منارجنبان در آن قرار دارد کوه زیبایی که یادگار دورانی کهن است وجود دارد به نام آتشگاه، برای بالا رفتن از کوه کمی آمادگی بدنی و کفش مناسب لازم است و اگر کسی دوست داشته باشد شهر را از بالا ببیند می‌تواند به بالای کوه برود. شب را در کنار پل خواجو با نورپردازی زیبایش، بگذرانید.

روز سوم:

کلیسای تاریخی وانک را با معماری خاص خود ببینید. بعد از آن باغ پر از رنگ و لعاب پرندگان و بعد باغ گلها را بازدید کنید. برای دیدن شهر از زاویه‌ای متفاوت به سمت کوه صفه بروید کوهی که مشرف به شهر است و از بالای آن ‌می‌توانید زاینده رود زیبا و کل شهر را ببینید، در دامنه کوه صفه چشمه‌ای به نام چشمه درویش وجود دارد. پایان سفر با نمایی زیبا از شهر Isfahan خواهد بود.

Ecotourism Iran Iran Touring Isfahan Tourism Travel Zayandeh Rood River

Related cities