Tabriz in 3 Days


A travel suggestion for Tabriz city

روز اول:

یکی از جذاب‌ترین مکان‌های تاریخی شهر Tabriz بازار سرپوشیده ایست که بزرگترین بازار سرپوشیده جهان است. این بازار همچنان شلوغ است و زندگی در آن جریان دارد. و مانند دیگر بازارهای ایرانی، راسته‌های فراوانی دارد که می توانید از همه آن‌ها دیدن کنید. علاوه بر این می‌توان از مسجدهای قدیمی زیبایی که داخل بازار وجود دارد هم بازدید کنید. در بازار کفاشان تبریز رستوران‌های خوبی برای خوردن غذای محلی و خوشمزه تبریزی وجود دارد برای خوردن ناهار به این رستورانها بروید. بعد از بازار به سراغ مسجد جامع تبریز که در انتهای بازار و ضلع جنوبی مسجد طالبیه قرار دارد بروید. این مسجد یادگار دوران سلجوقیان است. خانه مشروطه روبه‌روی مسجد جامع قرار دارد آن را ببیند.

روز دوم:

روز دوم را با پیاده‌روی در یکی از خیابان‌های قدیمی تبریز به نام تربیت شروع کنید. قدمتش به قرن چهاردهم می‌رسد. با عبور کردن از این خیابان به میدان ساعت بروید و از کاخ و موزه شهرداری تبریز دیدن کنید. پس از آن به خیابان مقصودیه بروید که یکی از خیابان‌های زیبا و سنگفرش است. خانه‌های معروفی چون خانه استاد شهریار و خانه‌ی سلماسی و .. در این خیابان وجود دارد. در کنار مصلای شهر که در نزدیکی همین خیابان است، ارگ تبریز یا علیشاه وجود دارد آن را فراموش نکنید. بعد از خوردن ناهار بناهای تاریخی و دیدنی خیابان ارتش جنوبی مثل خانه اردوبادی، خانه لاله‌ای، خانه ختایی  و خانه علی مسیو را ببینید. مسجد کبود و موزه آذربایجان در همان نزدیکی قرار دارد می‌توانید آن‌ها را هم ببینید و روز دوم خود را به پایان برسانید.

روز سوم:

یکی از نمادهای شهر تبریز ایل‌گلی یا شاه گلی است. برای بازدید از عمارت، فضای سبز و استخر آن حداقل دو ساعت زمان لازم است. بعد از آن به سمت کوه عون‌بن‌علی بروید و از تله‌کابین و طبیعت آنجا لذت ببرید این کوه در امتداد بلوار پاسداران قرار دارد و تقریبا ۱۵ دقیقه فاصله زمانی با مرکز شهر دارد. عصر روز آخر را به دیدن مقبره‌الشعرا بروید. این بنا در محله سرخاب تبریز است.

Bazzar East Azerbaijan Iran Iran Touring Museum Tabriz Travel

Related cities