Shahr Park Bird Watching Site Description


این مجموعه که مجهز به دوربین‌های دوچشمی و تلسکوپ است

موقعیت Park Shahr  به گونه‌ای است که از همه طرف توسط بافت متراکم شهری احاطه شده است. این امر سبب شده فضای سبز پارک مانند جزیره‌ای برای پرندگان باشد؛ به ویژه برای بسیاری از پرندگان مهاجری که سالی ۲ بار از شهر Tehran عبور می‌کنند.

با توجه به قدمت و تنوع گونه‌های گیاهی پارک‌شهر، در آذر ۱۳۹۳ در این پارک و برای اولین بار در شهر تهران ، مرکزی به منظور آشنایی بیشتر شهروندان با پرندگان دایر گردید. این مجموعه که مجهز به دوربین‌های دوچشمی و تلسکوپ است، در ضلع شمال‌شرقی پارک، جنب دریاچه قرار دارد و علاقه‌مندان می‌توانند هر روزه با مراجعه به این محل، با راهنمایی کارشناسان به پرنده‌نگری در پارک بپردازند. تا کنون بیش از ۴۰ گونه پرنده در پارک‌شهر شناسایی شده که شامل پرندگان بومی، مهاجران زمستانی و تابستانی و مهاجران عبوری تهران است. برخی از این پرندگان از آفریقا به اینجا مهاجرت می‌کنند و برخی دیگر ممکن است تا روسیه مهاجرت کنند. از پرندگان بومی پارک می‌توان دلیجه، دارکوب سوری (باغی)، توکای سیاه، توکای باغی، سسک چیف چاف، چرخ ریسک بزرگ، سار، مینا و ... را نام برد.

برای به امانت گرفتن دوربین دوچشمی یک کارت شناسایی همراه خود داشته باشید. غرفه پرنده‌نگری همه روزه از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۶ بعد از ظهر فعال است. می‌توانید از طریق ایستگاه مترو امام خمینی واقع در تقاطع خط ۱ و ۲ و ایستگاه مترو حسن آباد واقع در خط ۲ خود را به پارک‌شهر برسانید.

Bird Watching Bird Watching Site ecotourism Ecotourism Iran Iran Touring Nature Park Shahr Tehran Tourism

Related cities