Travel Necessary tools


خیلی مهمه که در سفر، لوازمی که لازم داریم را همراه داشته باشیم، ولی وسیله اضافه همراه نداشته باشیم. چطور بین وسایلمان آنجه را که در سفر به آن نیاز داریم انتخاب

در سفر به چه وسایلی نیاز داریم؟

خیلی مهمه که در سفر هر آنچه لازم داریم را همراه داشته باشیم، و از طرفی وسیله اضافه همراه خود نبریم. حجم و تعداد زیاد وسیله یا کمبود آن در سفر کلافه کننده است. برای برخی انتخاب تعداد محدودی وسیله برای سفر، کار سختی است و به همین دلیل همیشه با یک چمدان بزرگ به سفر می‌روند و در برگشت بسیاری از وسایلشان را بدون آنکه به آن احتیاج پیدا کرده یا استفاده کنند، برمی‌گردانند. برخی وسایل، باید در هر صورت همراه ما باشند و از جمله ضروری‌ترین وسایل سفر هستند.

 

کوله‌پشتی یا چمدان؟

کیف حمل وسایل، اولین وسیله ضروری سفر است که باید با توجه به نوع سفر انتخاب کنید. اگر سفرتان همراه با پیاده‌روی زیاد است،‌ یا در هر شهری که وارد می‌شوید، باید مدتی با وسیله‌هایتان در شهر بچرخید، توصیه ما به شما انتخاب و استفاده از کوله‌پشتی است.
اما اگر به سفر تجاری یا کاری می‌روید، یا مکان‌های اقامتتان از پیش تعیین شده و قرار نیست همراه با وسیله در شهر بچرخید، چمدان گزینه مناسبتری برای شماست. به این توجه کنید که در هر صورت، اندازه کیف، کوله یا چمدان شما با نوع و مدت زمان سفرتان مناسب باشد و برای خودتان محدودیت حجم و وزن قایل شوید، در غیر این صورت لیست وسایل پایانی ندارد. ‍

مدارک

از وسایل مهم دیگه‌ای که باید همراه داشته باشیم، مدارک شناسایی، دفترچه بیمه و برگه‌ها یا شناسه‌های رزرو بلیت و هتل است و اگر با ماشین می‌ر‌وید، مدارک ماشین و گواهینامه داخلی و خارجی (در صورت نیاز) حتما همراهتان باشد. اگر دانشجو هستید، کارت دانشجویی یا هر کارتی که ممکن است در نقاط دیگر سفر شامل تخفیف برای ورود به اماکن بشوید،همراه خود بردارید. اگر برای سفر خود را بیمه کرده‌اید، بیمه‌نامه سفرتان را همراه داشته باشید. در ادامه اگر به خارج از کشور سفر می‌کنید و همیشه پاسپورت و پول باید همراهتان باشد، داشتن یک کیف پاسپورتی نخی که می‌توانید زیر لباسهایتان بپوشید، کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

وسایل شخصی

وسایل بهداشتی شخصی، دستمال کاغذی، صابون و هوله و ملافه شخصی، ناخن گیر و موچین و یک ست کوچک نخ و سوزن همراه داشته باشید. اگر برای مدت طولانی در ماشین هستید یا در فرودگاه باید منتظر باشید، بالش‌های گردنی کمک بزرگی به شما خواهد کرد.
امروز وسایل الکترونیکی مثل موبایل، لپ‌تاپ، دوربین و ... از جمله وسایل همراه همیشگی افراد هستند. به خاطر همین، بسیار مهم است که بدانید مقصد سفر شما، استاندارد وسایل برقیش چیست؟ به همین دلیل قبل از سفر ولتاژ برق و نوع پریزهای مقصد را بررسی کنید و دستگاه‌های تبدیل مناسب همراه داشته باشید.

  اگر عکاس حرفه‌ای هستید، پس دوربین بخش جداناپذیر وسایلتان است. اگر نه این روزها همه موبایل‌هایی مجهز به دروبین‌ مناسب برای عکس و فیلم، همراه خود دارند. برای همین به داشتن یک دوربین جداگانه در سفر، قبل از سفر خوب فکر کنید. به ویژه اگر سفرتان با کوله‌پشتی است، یا اگر در طول سفر از شهری به شهری دیگر می‌روید و وزن و حجم وسایلتان مهم‌ است.   

پوشاک

نسبت به مقصد سفرتان، درباره پوشاک و کفش سفرتان تصمیم بگیرید. آب و هوا و نوع فعالیت‌های شما در سفر و نیز نوع مقصد می‌تواند در این انتخاب موثر باشد. در حال حاضر سایت‌های هواشناسی پیش‌بینی تا حدودی دقیق از آب و هوا تا یک ماه آینده را ارایه می‌دهند. در پیش‌بینی‌های هواشناسی علاوه بر دما، به آنچه که به عنوان real feel نوشته می‌شود، توجه کنید و پوشاک سفرتان را بر اساس آن انتخاب کنید.
در مورد پوشاک به خصوص داشتن یک کفش راحت خیلی مهم است. توصیه ما به شما این که از کفش نو برای سفر استفاده نکنید. اگر به ساحل می‌روید کفش مناسب آن را همراه ببرید. اگر در فصل‌های پربارش یا به مناطق بارانی سفر می‌کنید، چتر یا بارانی همراه خودتان داشته باشید. اگر هوا در طول سفرتان سرد است، به جای همراه بردن حجم زیادی از لباس‌‌های گرم، لباس‌های درست و مناسب مثل یک دست لباس لایه یک گرم، می‌تواند بهتر از چند لایه لباس نامناسب باشد.

کمک‌های اولیه

یک کیف کوچک، شامل داروهای شخصی و مواردی مثل چسب زخم، وسایل بانداژ، قرص‌های ساده سردرد و سرما خوردگی و برخی ناراحتی‌های گوارشی که ممکن است در سفر لازم شوند، همراه خود داشته باشید. به علاوه اگر به مناطقی سفر می‌کنید که ممکن است پشه داشته باشد، اسپری دفع کننده یا کرم‌های پس از گزش همراه داشته باشید.

در انتها توصیه می‌کنیم، قبل از سفر، یک لیست از وسایلی که می‌خواهید همراه داشته باشید، تهیه کنید و در پایان آن را تیک بزنید و خیلی به حافظه خودتان اعتماد نکنید.

نویسنده: ترگل انوری‌نژاد

Travel trip برنامه‌ریزی سفر وسایل سفر لوازم ضروری کوله‌پشتی لوازم ضروری سفر چمدان لوازم گردشگری تجهزیات سفر