Kermanshah in 3 Days


A travel suggestion for Kermanshah city

روز اول:

روز اول را با رفتن به سمت طاق بستان آغاز کنید. مجموعه‌ای تاریخی که شامل سنگ‌نگاره‌ها و نبشته‌های ساسانی است و وجود چشمه و فضای سبز به این منطقه حس و حال خوبی بخشیده است. در صورت تمایل به بالای کوه بروید و شهر را از بالا ببینید. بعد از آن به سمت کوه بیستون که در چهل کیلومتری شهر Kermanshah قرار دارد بروید. این محوطه تاریخی، نقش برجسته‌های زیادی دارد. کاروانسرای شاه عباسی و ایلخانی را هم از نظر بگذرانید. از خواندن اشعار شیرین و فرهاد غافل نشوید. بعد از خوردن غذای مشهور کرمانشاه، که کباب دنده است، به سمت کنگاور بروید. بیستون تا کنگاور ۶۰ کیلومتر فاصله دارد. معبد مشهور آناهیتا در این شهر قرار دارد،‌ دومین بنای سنگی بعد از تخت جمشید که به دوران اشکانی برمی‌گردد. از کنگاور تا صحنه ۳۳ کیلومتر راه است که برای دیدن گوردخمه‌ها باید به این شهر بروید. گوردخمه‌هایی که محلی کوهستانی برای تفریح شده است. غروب را در این‌جا به تماشا بنشینید.

روز دوم:

از کرمانشاه به سمت شهر پاوه بروید. ۹۶ کیلومتر فاصله دارد. در طول مسیر به غار قوری قلعه می‌رسید که در ۲۵ کیلومتری شهر روانسر، نرسیده به پاوه قرار دارد. غاری آبی که به عنوان هفت اثر طبیعی ملی ایران، به ثبت رسیده است. قندیل‌های آهکی این غار هرکدام به شکلی است دیدنشان را از دست ندهید. ناهار را در پاوه بخورید. شهر پاوه معماری پلکانی دارد و مردم این سرزمین، همچنان به آداب و رسوم و فرهنگ گذشته خود پایبند هستند، دیدن زن‌ها با لباس‌های محلی رنگی در بافت قدیمی و زیبای شهر ماهیت متفاوتی برای شهر رقم زده است که از چشم هیچ بیننده‌ای دور نخواهد ماند. بعد از آن به سمت روستای هجیج که در ۳۰ کیلومتری شهر پاوه قرار دارد بروید، معماری این روستا زبانزد بوده و آن را به روستای سنگی ماسوله مشهور کرده است. مسیر این جاده همچنان خاکی است. هجیج در دره‌ای سرسبز  در اطراف رودخانه سیرون بنا شده است. بعد از دیدن روستا به سمت پاوه حرکت کنید. جاده پاوه یکی از دیدنی‌های سفر محسوب می‌شود. غروب را در بازار مرزی پاوه بگذرانید.

روز سوم:

از پاوه تا اسلام‌آبادغرب ۱۵۶ کیلومتر است. صبح خود را زود شروع کنید تا بتوانید از آخرین روز سفر نهایت استفاده را ببرید. این شهر به پایتخت جنگل‌های بلوطی ایران شهرت دارد. تپه چغاگاوانه که در داخل شهر وجود دارد را ببینید. بعد از آن به سمت منطقه جنگلی گلال سیاه رفته و از دیدن تپه‌‌های زیبای بلوط لذت ببرید. بعد از خوردن ناهار به سمت کرمانشاه حرکت کنید و سفر را در شهر کرمانشاه و در خانه قدیمی و تاریخی عمادالدوله به پایان برسانید.

Bazzar Bisotun Iran Iran Touring Kermanshah Taq-e Bostan Travel

Related cities