Kerman City Description


شهری کویری و زیبا که بار تاریخی و فرهنگی عظیمی را به دوش دارد

شهر کرمان مرکز استان کرمان است که آب و هوایی خشک و گرم دارد، این نوع آب و هوا عاملی شده تا محصولاتی چون خرما، پسته و زیره خوب و با کیفیت به عمل‌ آید. وقتی شهری پنج اثر تاریخی در آن به ثبت یونسکو رسیده باشد بی شک تاریخی عظیم دارد. از این میان می‌توان به بناهایی اشاره کرد، مجموعه گنجعلیخان که شامل بازار،‌حمام،‌ مدرسه،‌ مسجد و کاروانسرا می‌شود که حمام گنجعیلخان از دید هیچ ایرانی تا به حال مخفی نمانده است و شهرتی ملی دارد، مسجد جامع مظفری، مسجد جامع ملک، مجموعه وکیل، مجموعه ابراهیم خان، بازار کرمان، باغ موزه هرندی، خانه‌غفاری و خانه امینیان و بسیاری از اماکن دیگر که هر کدام دیدنی و زیبا هستند.

جلوه‌های طبیعی این شهر باغ‌های فراوانی است که هرکدام ویژگی خاص خود را دارد،‌‌‌ باغ‌هایی چون باغ شازده، باغ نظر، باغ بیرم، باغ فتح‌آباد، باغ گلشن و باغ لله را می‌توان نام برد و از دیدنشان لذت برد.

سوغاتی نام‌آور کرمان زیره و خرماست که می‌توان از بازار بزرگ کرمان در کنار صنایع دستی مشهور آن‌ها که پته است تهیه کرد. غذاهای خوشمزه کرمانی‌ها زیاد و متنوع است که از این میان بزقورمه، آش کدو، کله جوش، خرما تخم مرغ، کاچی، گندم شیری و روغن جوشی را از دست ندهید.

فصل مناسب برای سفر به این شهر پاییز است.

ecotourism Ecotourism Ecotourism Iran Iran Touring Kerman Tourism Tourism

Related cities