Kerman in 3 Days


A travel suggestion for Kerman city

روز اول:

اولین روز خود را با بازار شروع کنید چون هم می‌توان در خلوتی بازار به عکاسی پرداخت و هم اینکه معماری زیبا و جالب آن را دید. بازار کرمان بزرگترین بازار آجری ایران است. بعد از آن مجموعه گنجعلیخان که در نزدیکی بازار قرار دارد را ببینید. ورودی حمام در بازار جنوبی قرار دارد. این حمام کاشیکاری‌ها و مقرنس‌کاری‌های زیبایی دارد که در کنار مجسمه‌هایی ظریف به خوبی فرهنگ و نوع پوشش مردم کرمان را نشان می‌دهد و به جز دوشنبه‌ها مابقی روزها از ساعت ۹صبح تا ۶ عصر باز است. مسجد جامع کرمان که قدمتش به دوران آل مظفر می‌رسد با سردری بزرگ و محرابی خاص و کاشی‌کاری‌های فراوان در همان محدوده است دیدنش را از دست ندهید. بعد از خوردن ناهار که پیشنهاد می‌شود بزقورمه غذای معروف و محلی کرمان را بخورید. به حمام وکیل که در بازار است و اکنون کاربری رستوران و چایخانه دارد سری بزنید. کاروان‌سرای گنجعلیخان را نیز ببیند. بعد از بازدید از این مکان‌ها که همه در نزدیکی یکدیگر و در بازار قرار دارند، در شلوغی و کسب و کار مردم، بازار را ببینید، سر و صدای مسگرها و بوی عطر عطاری‌ها فضای دلچسبی دارد.

روز دوم:

برای دیدن بزرگترین بنای خشتی جهان باید به بم بروید. مسافت شهر Bam تا کرمان ۱۹۰ کیلومتر است. اگر صبح را زود شروع کنید تا نزدیک ساعت دو  بم و ارگش را دیده‌اید و می‌توانید به فاصله ۱۱۷ کیلومتر به شهر Jiroft بروید و شهر دقیانوس را ببینید که محوطه‌ایی باستانی دارد،‌ و بعد برگشت به شهر Kerman . مسیر جیرفت تا کرمان ۲۲۷ کیلومتر است.

روز سوم:

به شهر ماهان که در فاصله ۳۸ کیلومتری شهر کرمان است حرکت کنید. آرامگاه شیخ نعمت‌الله ولی با طاقی گنبدی و گچ‌بری‌هایی که روی آن‌ها نقاشی شده است را از نظر بگذرانید و بعد به سمت باغ زیبای شاهزاده ماهان، بروید. باغی که قدمتش به دوران قجر می‌رسد. دیدن باغ صفایی دارد که باید رفت و دید. ناهار را می‌توانید در کنار باغ نوش جان کنید. عصر به سمت مقبره مشتاقیه که به سه گنبد نیز شهرت دارد بروید. مقبره سه تن از بزرگان صفویه (مشتاق علیشاه، شیخ اسماعیل و کوثرعلیشاه) در آنجاست. در این سه روز تقریبا مهم‌ترین و زیباترین بناهای کرمان را دیده‌اید. 

 

Bam Garden Iran Iran Touring Jiroft Kerman Travel

Related cities