Hamedan in 3 Daye


A travel suggestion for Hamedan city

روز اول:

مهم‌ترین جاذبه‌ گردشگری Hamadan ، ‌غار علی‌صدر است که در اولین روز سفر به شما پیشنهاد بازدید از آن ‌می‌شود. دیدن طولانی‌ترین غار آبی جهان در اولین روز سفر بی شک انرژی و هیجان بیشتری به سفر می‌بخشد. این غار در فاصله ۷۵ کیلومتری در شمال غرب همدان و در روستای علی‌صدر قرار دارد. بعد از دیدن غار و خوردن ناهار به سمت همدان حرکت کنید. از آرامگاه باباطاهر عریان با معماری زیبایش که در میدانی به نام باباطاهر در شمال شهر قرار دارد بازدید کنید. آرامگاه ابوعلی‌سینا هم در میدانی به نام ابوعلی به فاصله زمانی۵ تا ۶ دقیقه از آرامگاه باباطاهر قرار دارد. در تالار جنوبی، موزه را حتما ببینید. غروب خود را در کنار دانشمند بزرگ ایرانی بگذرانید.

روز دوم:

در دومین روز سفر، خود را به پنج کیلومتری شهر Place not found برسانید که مجموعه تفریحی گردشگری گنج‌نامه در آن قرار دارد. انواع امکانات تفریحی و گردشگری در آن‌جا موجود است. سنگ‌نبشته‌های گنج‌نامه، آبشار ۱۲ متری، تله‌کابین و پیست اسکی و انواع ورزش‌های دیگر را ببینید و بعد از خوردن ناهار و استراحت در این مجموعه به سمت بازار حرکت کنید. بازار سنتی در خیابان باباطاهر قرار دارد و سبک معماری‌اش مربوط به قاجار است.

روز سوم:

تپه هگمتانه در مرکز شهر همدان است که قدمتی سه هزارساله دارد. از دیدن شهری چنین قدیمی غافل نمانید. می‌توانید از موزه‌ هگمتانه که در سمت شرق تپه قرار دارد نیز دیدن کنید. بعد از آن، آخرین روز سفر را با دیدن دریاچه سداکباتان برای خود خاطره‌ساز کنید. این دریاچه در ۱۱ کیلومتری شرق همدان واقع شده و امکانات تفریحی و گردشگری زیادی را در خود جای داده است.

Bazzar city Culture ecotourism Food Hamadan Handicraft Iran Iran Touring Tomb Tourism Travel trip

Related cities