Ghasr Yaghub Ecolodge Dscriptionروستای قصریعقوب که در فاصله ۲۰ کیلومتری جنوب صفاشهر مرکز شهرستان خرمبید واقع شده است در فصول بهار و تابستان دارای آب و هوای معتدل و در پاییز و زمستان سرد است.

در شمال روستا، کوه قصر یعقوب با ارتفاع دو هزار و ۲۰۰ متر و با چشم‌اندازهای زیبا و بدیع واقع شده که محیط مناسبی برای علاقه‌مندان به ورزش کوهنوردی است .
در دامنه این کوه، گورستان دوره ساسانی که به گورستان گبرها معروف است واقع شده و به گفته برخی از کارشناسان متعلق به دوران هخامنشی و بین سال‌های ۵۵۵-۵۶۰ قبل از میلاد است.
همچنین بقایای دو قلعه متعلق به دوران سلجوقی و قاجاریه، امامزاده شهدا، بقعه سلطان ابراهیم از نوادگان امام سجاد (ع) از دیگر یادمان‌هایی است که در این روستا واقع شده است.
این روستای، بیشتر محل اطراق عشایر بوده و افزون بر یک سده قدمت دارد ولی یادمان‌های تاریخی ارزشمند اطراف آن پیشینه‌ای کهن‌تر از روستای کنونی دارند و ناحیه‌ای که این روستا در آن واقع شده است در روزگاران پیشین یکی از نواحی آباد استان فارس بوده است.

اقامتگاه بومگردی قصر یعقوب در سال ۱۳۹۵ به‌طور کلی بازسازی شد و با امکانات رفاهی در اختیار گردشگران قرار گرفت. این خانه دارای۱۲ باب اتاق است که حیاط خانه را احاطه کرده‌اند خانه قصریعقوب با معماری سنتی در داخل خانه و اتاق‌‌ها، فضایی آرامش‌بخش را برای مهمانان فراهم ساخته است.

برج تاریخی در فضا حیاط این مجموعه قرار دارد که مزیت این بومگردی محسوب می‌شود. همچنین مجموعه سنتی قصر یعقوب با دسترسی آسان نیز مورد توجه مهمانان قرار دارد. خانه با قدمت بیش از ۲۰۰ تا ۷۰۰ سال، متعلق به دوران قاجار و سلجوقیان می‌باشد که برج قله در حیاط خانه زیبای خاصی به اقامتگاه بخشیده است.

Culture eco-lodge Eco lodge Ecolodge Ecolodge ecotourism Ecotourism Ecotourism Fars Ghasr Yaghub Iran Iran Touring Nature Safashahr Stay sustainable tourism Tourism Tourism Travel trip گردشگر

Related cities