Fuman City Description


فومن، شهری سرسبز با رودخانه ، شالیزار و درختان چنار فراوان است، که کلوچه‌های معروفی نیز دارد

فومن شهری است در آغوش باغ‌های میوه، درختان چنار و شالیزارهای فراوان، که در استان Gilan ، قرار گرفته است و همانند دیگر شهرهای همسایه با دریای خزر دارای آب و هوایی مدیترانه‌ایی و مرطوب است. موقعیت جغرافیایی فومن و قرار گرفتن در مسیر رودخانه‌ها، زمین‌های حاصلخیز و پر برکتی را برای شهر به ارمغان آورده است که ساکنین این منطقه به مدد همین شرایط، به کشاورزی، باغداری و دامداری مشغول هستند، از محصولات مهم فومن می‌توان به برنج، چای و توتون اشاره کرد، هم‌چنین پرورش کرم ابریشم نیز در این شهر رونق دارد.

این شهر یکی از کهن‌ترین شهرهای شمال ایران زمین است که هنوز هم بافت قدیم خود را حفظ کرده، خانه‌هایی با شیروانی‌ به سبک شمال ایران که بر زیبایی طبیعت سرسبز فومن افزوده است. فومن به شهر مجسمه‌ها شهرت دارد،  چون در سطح شهر مجسمه‌های زیادی نصب شده است.

شهر فومن یکی از مراکز مهم گردشگری و طبیعت‌گردی در شمال کشور است. می‌توان از غار خون فوشه، چشمه آب معدنی زمزمه، پارک ماسوله، منطقه کوهستانی فومن، روستاهای ییلاقی و سرسبز فومن و رودخانه‌هایش به عنوان مناظر طبیعی نام برد، علاوه بر طبیعت بکر و زیبای فومن آثار تاریخی این شهر کهن مانند، قلعه رودخان، آرامگاه‌ها، بقعه سبز قبا، موزه مردم شناسی نیز در این شهر خودنمایی می‌کنند.

ecotourism Ecotourism Ecotourism Fuman Gilan Iran Iran Touring Nature Rasht Tourism Tourism

Related cities