Ecolodge Equipping


خانه خود را ساده اما پاکیزه تجهیز کنید و فضایی ایجاد کنید تا آرام و دلنشین باشد.

تجهیز اقامتگاه بومگردی

مهمانان در یک اقامتگاه بومگردی بیش از همه به دنبال آرامش و صمیمیت و کسب تجربه هستند. خانه خود را ساده اما پاکیزه تجهیز کنید و فضایی ایجاد کنید تا آرام و دلنشین باشد. به دنبال هزینه‌های هنگفت برای تجهیز اقامتگاه بومگردی خود نباشید و سعی کنید برای تجهیز و تکمیل اقامتگاه خود از درآمد آن هزینه کنید. در تجهیز اقامتگاه اولویت را بر مواردی که با آسایش مهمانان در ارتباط است بگذارید. می‌توانید خرید وسایل غیر ضروری را به زمانی موکول کنید که اقامتگاه‌تان راه‌اندازی شده و درآمد ایجاد کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجهیز اقامتگاه بومگردی میتوانید با تیم مشاوران بانی‌بوم در ارتباط باشید.

به صورت کلی برای تجهیز اقامتگاه بومگردی می‌توان به نکات زیر توجه کرد:

  • تا حد امکان از وسایل و تجهیزات سنتی و بومی استفاده کنید. بازسازی و استفاده دوباره از وسایل موجود و دست دوم، بجای خرید لوازم نو و جدید، یکی از راه‌های کمک به محیط زیست و توجه به حفظ منابع کره زمین است. 
  • پاکیزگی یکی از مهم‌ترین معیارهای کیفیت خدمات اقامتگاه بوم‌گردی است. استفاده از ملحفه شسته شده و تمیز برای مهمانان بسیار ارزشمند است. اگر در مناطق کویری هستید و شستشو برایتان هزینه زیادی در مصرف آب دارد، از مهمانان خود بخواهید ملافه شخصی‌شان را همراه داشته باشند. این کار در هر صورت سبب صرفه‌جویی در آب، دور ریز مواد شوینده و کاهش تعداد دفعات شستشو می‌شود. 
  • در تزیینات اتاق‌ها و سایر فضاهای اقامتگاه از وسایلی که دارید استفاده کنید. وسایل سنتی و قدیمی، کنجکاوی مهمانان را برانگیحته و سبب می‌شود ارتباط حسی بیشتری با محیط برقرار کنند. همچنین به زیبا و هماهنگ بودن فضا و ساختار معماری خانه با شرایط منطقه توجه کنید.  
  • در طراحی فضاها و تزیینات آن، حتما آسایش مهمانان را در نظر بگیرید. 

 

Consult Eco lodge eco-tourism Ecotourism Cosultant Sustainable development sustainable tourism Tourism تجیز اقامتگاه بومگردی را‌اندازی اقامتگاه بومگردی

Ecolodge Consultant