Ecolodge Commissioning


مدیریت اقامتگاه بومگردی مانند هر کسب و کاری نیازمند دانش، علاقه و پشتکار است.

راه‌اندازی و مدیریت 

هر چند ممکن است اقامتگاه بومگردی کسب و کار خیلی بزرگی به نظر نرسد، اما مانند هر کسب و کار دیگری،‌ مدیریت هزینه‌ها در اداره آن اهمیت زیادی دارد. 

نظارت دایمی بر هزینه‌ها و درآمدها، شما را در مدیریت هر چه بهتر وضعیت اقامتگاه بومگردی‌تان کمک می‌کند:

  • ثبت دایمی و بررسی آمارها می‌تواند به شما دید درستی از وضعیت مالی‌تان بدهد. 
  • ثبت آمار مهمانان، علاوه بر این که برای گزارش به نهادهای نظارتی مورد نیاز است، به شما اطلاعاتی در مورد زمان‌های شلوغی و خلوتی اقامتگاه و اینکه بیشتر چه نوع افرادی مهمان شما می‌شوند، می‌دهد.

علاوه بر این توصیه می‌کنیم که با توجه به شرایط اقامتگاه‌ خودتان نسبت به  هزینه‌های هر بخش حساس بوده و آن‌ها را همواره ثبت و مدیریت کنید. برای این کار می‌توانید هزینه‌های ماهانه خود را به بخش‌های زیر تقسیم کنید:

  • دستمزد نیروی انسانی (مدیر، خدمات، آشپز و ...)
  • لوازم بهداشتی مصرفی
  • مواد غذایی
  • هزینه‌های جاری (آب، برق، گاز، تلفن، عوارض و ...)
  • تجهیزات و تعمیرات
  • تبلیغات و بازاریابی
  • فعالیت‌های جانبی (حفاظت از محیط زیست، فعالیت‌های فرهنگی و ...)

این امر سبب می‌شود تا برآورد بهتری از هزینه‌های انجام شده در یک مدت مشخص داشته و بتوانید قیمت تمام شده خدمات خود را درست محاسبه کنید. همچنین متوجه می‌شوید که در کدام بخش‌ها بیش از اندازه هزینه می‌شود و در صورت امکان آن را کنترل کنید. همچنین برای دریافت راهنمایی بیشتر می‌توانید با تیم مشاوران بانی تماس بگیرید.

نظارت بر دخل و خرجتان را می‌توانید به صورت سنتی و با استفاده از ثبت دایمی تمامی تراکنش‌های مالی در یک دفتر انجام دهید. یا در صورت تسلط بر استفاده از نرم‌افزارهای حسابداری یا حتی برنامه اکسل می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. امروزه اما ساده‌تر از همه این‌ها، برنامه‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف و ساده بر روی تلفن‌های همراه هستند که برای مدیریت مالی شخصی یا کسب و کارهای کوچک در دسترس است. استفاده از این ابزارها می‌تواند شما را در انجام سریع‌تر و ساده‌تر امور مالی اقامتگاه‌تان کمک کند. همچنین می‌تواند مرجع قابل اعتمادی برای ارایه به نهادهای احتمالی مرتبط باشد. مزیت دیگری که برخی از این نرم‌افزارها دارند، امکان صدور فاکتور را برای شما فراهم می‌سازند.

 

مدیریت کیفیت

کیفیت اقامتگاه بومگردی و نحوه ارایه خدمات به مهمانان و گردشگران بر رونق آن تاثیر بسیار زیادی دارد. شاید یکی از مهم‌ترین راه‌های توسعه بازار در اقامتگاه‌های بومگردی بازاریابی دهان به دهان باشد. اما از طرف دیگر بیشتر گردشگران بر اساس نظر سایرین درباره انتخاب محل اقامت خود تصمیم می‌گیرند. مهم‌ترین سایت‌هایی که گردشگران در آنها نظرات خود را ثبت و ابراز می‌کنند و از طرفی جامعه بزرگی از گردشگران به آن مراجعه می‌کنند سایت‌های google و tripadvisor‌ است. ترغیب گردشگران به رای دهی در این دو سایت می‌تواند تاثیر خوبی بر کسب و کار شما داشته باشد. همچنین نظارت بر رای‌های دریافتی و رفع نواقص اعلام شده، می‌تواند در افزایش کیفیت و رضایت گردشگران تاثیر خوبی داشته باشد. شما می‌توانید با ترغیب مهمانان‌ به رای دادن در سایت‌هایی همچون گوگل، تریپ ادوایزر، بانی‌بوم و ... به اقامتگاه خودتان تاثیر زیادی بر رونق اقامتگاه بگذارید.
بانی برای تسهیل هرچه بیشتر این مورد برچسب هایی را مختص اقامتگاه خودتان در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید از اینجا دریافت کنید. همچنین برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ثبت اقامتگاه در سایت‌هایی همچون تریپ ادوایزر و گوگل می‌توانید با تیم مشاوران بانی در تماس باشید.

 

Consult eco-lodge Ecolodge Ecotourism Cosultant مدیریت مالی کیفیت حسابداری مالیات مالیات بر ارزش افزوده

Ecolodge Consultant