Darband Sar Ski Resort Description


یکی دیگر از پیست‌های اسکی شهر تهران که در روستای دربندسر واقع شده است

یکی دیگر از پیست‌های اسکی شهر Tehran  که در روستای دربندسر واقع شده است پیست اسکی دربندسر است که در سال ۱۳۶۱ به صورت یک شرکت خصوصی راه اندازی شده است. این پیست در نزدیکی Dizin Ski Resort و Shemshak Ski Resort قرار دارد.

پیست اسکی دربندسر در ۳۵ کیلومتری شمال شرق شهر تهران قرار گرفته است. منطقه دربندسر دارای آب و هوای متنوع و طبیعت جذابی است. ارتفاع بالاترين نقطه اين پيست از سطح دريا ۳۰۵۰ متر و پايين‌ترين نقطه آن ۲۶۰۰ متر از سطح دریا است. پیست دربندسر نیز عنوان بین‌المللی را به خود اختصاص داده است.

فصل اسکی در دربندسر از اوایل آذر ماه تا اواسط فروردین ماه است. در قسمت شمال دربندسر دره‌ایی وجود دارد به نام تل تنگه که در تیر ماه امکان اسکی کردن در این دره نیز فراهم است. پیست دربندسر دارای امکانات فنی شامل: ۳ دستگاه تله سیژ، ۱ دستگاه تله اسکی بشقابی، یک دستگاه تله کابین، ۲ دستگاه تله اسکی چکشی و یک دستگاه برف ساز که قابلیت تولید برف در دمای صفر درجه در طول ۱۳۰۰ متر و به عرض یکصد متر و ارتفاع ۵۰ سانتی متر است را دارا است.

از امکانات رفاهی این پیست می‌توان به ۲ رستوران آن اشاره کرد که یکی از آنها با مساحت ۴۰۰ متر یکی از رستوران‌های منحصر به فرد ایران است که بطور کامل از چوب ساخته شده است.

منابع:

www.skifed.ir

www.fa.wikipedia.org

Darband Sar Ski Resort ecotourism Ecotourism Ecotourism Iran Iran Touring Nature ski Tehran Tourism Tourism

Related cities