Barzok City Description


برزک شهری است در گوشه کویر با باغ‌های فراوان و زیبای گل محمدی که در استان اصفهان قرار دارد

برزک یکی از شهرهای استان Isfahan است که در شهرستان Kashan قرار دارد. آب و هوایی معتدل در تابستان و سرد و خشک در زمستان دارد. این نوع آب و هوا حاصلش محصولاتی است که رونق شهر را بالا برده، محصولاتی چون گردو، بادام و اصلی‌ترین محصول که تولید شاتوت است،‌ هم‌چنین بیشترین سهم گل در منطقه کاشان از آن این شهر است. این محصولات و فرآورده‌های حاصل از آن‌ها عاملی شده تا مردم برای کسب رزق و روزی به باغداری مشغول باشند.

یکی از جاذبه‌های گردشگری این منطقه گلاب‌گیری است که هرساله در اردبیهشت و خرداد پذیرای مهمان‌های زیادی است که برای دیدن گلاب‌گیری و به دست آوردن حسی خوب از عطری طبیعی به این منطقه مسافرت می‌کنند. این شهر در تمام فصل‌ها طبیعتی دیدنی و زیبا دارد به خصوص در فصل پاییز که درختانی با برگ‌های زرد و سرخ و ارغوانی به باغ‌ها رنگی دیگر می‌بخشد و چشم‌نواز است.

تپه تاریخی قلعه برزک، غار قلعه برزک، جاده تفریحی توریستی سعد‌آباد برزک، تفرجگاه چشمه احمدآباد، آسیاب آبی سعدآباد و تفرجگاه کنار آن، حمام دوره صفویه، امام‌زاده سراج‌الدین‌ابن‌موسی‌بن‌جعفر، آب انبار سردل، خانه‌های قدیمی کاردان و موسوی، موزه مردم‌شناسی، آسیاب خاتونی و بافت قدیمی که کوچه‌های پیچ در پیچ دارد و خانه‌هایی که برخی از اتاق‌هایشان سقف کوچه شده‌اند، از جمله جاذبه‌های تاریخی و طبیعی شهر محسوب می‌شوند.

بی شک آنچه می‌تواند در سفر به برزک برای هر مسافری ماندگار باشد عطر گل‌های محمدی است.

Barzok ecotourism Ecotourism Iran Iran Touring Isfahan Kashan Tourism Tourism

Related cities