Ardabil in 3 Daye


A travel suggestion for Ardabil city

روز اول:

روز اول سفر خود را با دیدن بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی شروع کنید. این بقعه در میدان عالی‌قاپو است. در این بنا، مرقد شاه اسماعیل، همسرش و بسیاری از کشته شدگان جنگ چالدران وجود دارد. پس از خوردن ناهار به طرف دریاچه شورابیل که در جنوب شرقی شهر قرار دارد بروید. در اطراف دریاچه امکانات تفریحی و گردشگری وجود دارد. مکان بعدی که پیشنهاد می‌شود دیدن آن را از دست ندهید، دریاچه نئور در ۴۸ کیلومتری جنوب شرقی Ardabil است که در فصل صید ماهی با گرفتن مجوز می‌توان در آن به ماهیگیری پرداخت.

روز دوم:

 در ۲۵ کیلومتری اردبیل روستایی به نام پته خور وجود دارد که تالاب آن معروف و دیدنی است، آب و هوای مطبوعی دارد که در کنار تماشای پرندگان،‌ آغاز روزی خوب خواهد بود و تجربه‌ای لذت بخش برای هر مسافری به ارمغان دارد. بعد از آن به سمت بازار قدیمی اردبیل بروید و در صورت تمایل سوغاتی تهیه کنید. برای خوردن ناهار یا شام می‌توانید به رستوران شاه عباسی که هم مکانی دیدنی است و هم غذاهای خوشمزه‌ای دارد بروید.

روز سوم:

در ۲۵ کیلومتری شهر، جنگل فندقلو قرار دارد که ادامه جنگل‌های استان Gilan است. در این جنگل استخر آب‌گرم، آبشارهای دیدنی و دشت‌های پوشیده از گل‌ وجود دارد که زیبایی آن را چند برابر کرده است. Fandoghlo Ski Resort منطقه طرفداران زیادی دارد. ناهار روز دوم را در این منطقه گردشگری بخورید. آش دوغ غذای محلی این ناحیه است خوردنش را فراموش نکنید. بعد از خوردن ناهار به سمت آبشار ۲۰ متری سردابه که در ۲۸ کیلومتری غرب شهرستان اردبیل قرار دارد بروید در اینجا آب گرمی با خاصیت درمانی برای بیماری یرقان و زردی است که استفاده زیادی از آن می‌شود. روز آخر سفر را با تنی به آب گرم زدن به پایان برسانید.

Ardabil city Culture ecotourism Ecotourism Fandoghlo Ski Resort Food Handicraft Iran Iran Touring Nature Tourism Travel trip village Wetland

Related cities