Arak in 3 Daye


A travel suggestion for Arak city

روز اول:

صبح روز اول را به تالاب میقان که در ۲۰ کیلومتری شمال شرق Arak قرار دارد بروید. صبح تا ظهر خود را در این تالاب بگذرانید، بعد برای خوردن ناهار به سمت اراک رفته و پس از آن برج شیشه و ارگ حکومتی را ببینید. اگر از تالاب مستقیم به سمت برج شیشه حرکت کنید ۴۳ کیلومتر فاصله دارد. امروزه قسمتهای زیادی از این بنا تخریب شده و جز خانه سپهدار چیزی به چشم نمی‌آید. بعد از آن به سمت حمام چهارفصل که اکنون تبدیل به موزه شده است بروید. مسیر برج شیشه تا حمام ۱ کیلومتر است. غروب خود را در خانه قدیمی حسن‌پور که در پنج دقیقه ای حمام است بگذرانید.

روز دوم:

صبح روز دوم به سمت روستای تاریخی انجدان که در ۳۷ کیلومتری اراک است و روستایی کوهستانی می‌باشد بروید، دیدن مقبره شاه غریب و شاه قلندر را در این روستا فراموش نکنید. بعد از خوردن ناهار در روستا به سمت مجموعه تاریخی بازار حرکت کنید در این قسمت تاریخی شهر، حمام، مسجد، مدرسه، آب انبارها و کاروان‌سراهایی وجود دارد که حتما آن‌ها را ببینید. در حین راه رفتن در بازار سرتان را بالا بگیرید و طاق‌های زیبا و قرینه را از نظر بگذرانید.

روز سوم:

به سمت روستای هزاوه که در ۲۵ کیلومتری شمال غربی اراک است بروید. این روستا محل تولد وزیر بزرگ ایرانی امیرکبیر است. نام این روستا به عنوان زادگاه مردان تاریخ ایران ثبت شده، چون زادگاه بزرگان زیادی است. در این روستا از مقبره شاهزاده احمد، مسجد شبستان دار، درخت سروکهنسال و حمام قدیمی دیدن کنید. آخرین روز سفر، بعد از برگشت به شهر می‌تواند گشتی باشد در بافت تاریخی و نگاهی به کوچه پس کوچه‌های تاریخی اراک.

Arak Bazzar ecotourism Ecotourism Iran Iran Touring Markazi Museum Tourism Tourism Travel trip

Related cities