تبلیغ در بانی

Ahvaz City Culture


چون دیگر خطه جنوب، مردمی خونگرم و مهربان دارد،‌ شهری تاریخی که سابقه فرهنگی‌اش از تاسیس دانشگاه جندی شاپور پیداست

اهواز محل حضور اقوام مختلفی چون عرب‌های ایران و مردم بختیاری است که هرکدام آداب و رسوم و زبان خود را دارند. این شهر به‌خاطر حضور اقوام مختلف دین‌های متفاوتی را به خود دیده است،‌ شاید امروزه بیشتر آن‌ها مسلمان و شیعه‌ باشند، اما برای مثال مرکز اقلیت دینی مندا‌ئیان در ایران، اهواز است که بیشتر آن‌ها در حرفه نقره‌کاری در این شهر مشغول هستند.

آداب و رسوم مردم اهواز مانند دیگر مردم ایران است. اعیاد مذهبی و دینی را برگزار می‌کنند و برایشان اهمیت دارد، چهارشنبه سوری، عید نوروز و شب یلدا در این شهر اهمیت زیادی دارد و برایش آداب و رسومات خاصی دارند.

سازهای عربی چون مطبق،‌ النای، الدف، الزنجاری، قانون، دمام و سنتور در استان Khuzestan و شهر اهواز دیده می‌شود و در مراسم‌هایی چون زار از این سازها به خصوص دمام استفاده می‌کنند. ترانه‌ها و لالایی‌هایی دارند که شنیدنی است.

 فلافل و سمبوسه یکی از غذهای محلی این شهر است. خوراکی‌هایی چون خرما، حلواشکری و حلوا ارده، انواع ادویه، لیف خرما، کلوچه‌های سنتی و شیره خرما در کنار صنایع دستی خاص منطقه که Kilim Weaving ، Woodturning ، Page not found، Mat Weaving و Aba Weaving است، می‌تواند بهترین سوغاتی‌های اهواز باشد.

Ahvaz Culture ecotourism Ecotourism Food Handicraft Iran Iran Touring Khuzestan Tourism Tourism


Related cities