Ahvaz in 3 Days


A travel suggestion for Ahvaz city

روز اول:

روز اول خود را با دیدن بازار کاوه که در سمت شرق شهر و در نزدیکی میدان شهدا است شروع کنید. بازاری شلوغ، گرم و زنده و پر از رنگ‌های زیبای جنوبی. قدمت این بازار به دوران پهلوی می‌رسد. در این بازار بوی ماهی، میگو و ادویه‌های تند و ترشیجات به مشام می‌خورد و مغازه‌هایی که خرما و ارده و حلوا می‌فروشند دیده می‌شود. حال و هوای جنوب در این بازار عجیب حس می‌شود. به فاصله چند قدم به بازار سرپوشیده و قدیمی امام می‌رسید که یکی از دیدنی‌ترین بازارهاست. پس از آن به بازار پاکستانی‌ها و بعد خیابان نادری سر بزنید. این خیابانی قدیمی است که از هر دو طرف مغازه و دستفروش‌هایی دارد که سرتاسر پیاده‌رو را گرفته‌اند. نادری شلوغ‌ترین بخش شهر Ahvaz است. غذاها و خوراکی‌های خوشمزه‌ای در این خیابان وجود دارد. بعد از خوردن ناهار، چند متر پایین‌تر از خیابان نادری موزه هنرهای معاصر است که می‌توانید از تماشای آثار هنرمندان لذت ببرید. غروب خود را در کنار ساحل کارون به تماشای آب و خورشید بگذرانید.

روز دوم:

بنای معین‌التجار که در خیابان عابدی قرار دارد را ببینید. این بنا کاروانسرایی در نزدیکی پل سفید است و در بافت قدیمی شهر واقع شده. بعد از آن به سمت پل سفید که اولین پل معلق خاورمیانه و یکی از مهم‌ترین و معروف‌ترین نمادهای اهواز است بروید. این پل بر روی کارون قرار دارد. پس از آن به سمت دانشکده سه گوش که قدمتش به دوارن ساسانی برمی‌گردد بروید و از معماری زیبای آن دیدن کنید. این بنا در فاصله کمی با میدان ساعت قرار دارد که بعد از عبور کردن از آن، به پارک هجرت میرسید. این پارک میدانی بزرگ است که پر از مغازه و غذافروشی است. در این جا یکی از ساختمان‌های قدیمی شهر اهواز به نام راه آهن وجود دارد. غروب خود را با دیدن کلیسای سورت مسروپ و بعد آرامگاه علی‌بن‌مهزیار اهوازی بگذرانید.

شب روز دوم به دیدن طولانی‌ترین و زیباترین آبشار مصنوعی ایران که یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های سفر خواهد بود بروید، این آبشار روی هفتمین پل اهواز ساخته شده است. نورپردازی و فواره‌های آب در شب زیباست.

روز سوم:

صبح زود خود را با قدم زدن بر روی پل طبیعت کیانپارس که دو پارک مهم شهر را به یکدیگر وصل می‌کند شروع کنید. پس از آن به محله نیوساید که محله‌ای قدیمی و متفاوت است سر بزنید. این محله را شبیه یکی از محله‌های لندن، کارکنان شرکت نفت برای خود ساخته‌اند. محله‌ای آرام و خلوت با خانه‌هایی ویلایی است. بعد از خوردن ناهار محله دیگری که باید به دیدن آن بروید کیانپارس است که در حاشیه غربی رود کارون قرار دارد. از کوچه‌های شرقی این محله به سمت پارک ساحلی بروید و قدم بزنید. لشکرآباد محله‌ای معروف و خوشمزه است، که حتی اگر اهل خوردن غذاهای جنوبی نباشید دیدن آنجا به شما توصیه می‌شود. این محله به بازار فلافل شهرت دارد.

Ahvaz Bazzar Food Iran Iran Touring Tourism Travel

Related cities